Haber

Tuğçe’yi Öldürdükten Sonra Girdiği Büfede Kriz Geçirdi

Sevgilisi Tuğçe Can’ı (25) öldürmekle suçlanan ve cinayetten 1 saat sonra fare zehri içtiği, poşetle büfeden çikolata aldığının belirlenmesi üzerine yoğun bakıma kaldırılan Onur K. (22), “Şekerim düştü” diyerek. gelen sağlık ekiplerine ise ‘Benim bir talebim yok. ‘Beni rahat bırakın yoksa sizi polise şikayet ederim’ diyerek kaçtığı ortaya çıktı.

Tepebaşı ilçesi Yenibağlar Mahallesi’nde bir apartmanda oturan yaşlı bakım teknisyeni Tuğçe Can, önceki sabah çalıştığı özel huzurevine gitmek için evinden ayrıldı. Onur K., 1,5 aydır görüştüğü sevgilisi Tuğçe Can’ı binanın girişinde sırtından, karnından ve boğazından bıçaklayarak kaçtı. Sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılan Tuğçe Can hayatını kaybetti.

Onur K., polis tarafından kısa sürede yakalandı. Onur K.’nin olay yerinden yaya olarak kaçtığı, cinayetten 1 saat sonra poşetle girdiği, ‘Şekerim düştü’ diyerek büfeden çikolata aldığı ve bu esnada durumunun ağırlaştığı belirlendi. Büfe çalışanı Berkay Çetinkaya’nın (20) ihbarı üzerine sağlık ekipleri büfeye geldi. Nöbet geçirdiği belirlenen Onur K.’nin gruplara, “Benim bir talebim yok. Beni rahat bırakın yoksa sizi polise şikayet ederim” diyerek büfeden uzaklaştığı ortaya çıktı.

Bu anlar büfenin güvenlik kameralarına yansıdı. Büfeden çıkıp yolun karşısındaki otele giden ve kayıt olan Onur K., kameralar tarafından tespit edilerek otel kapısında gözaltına alındı. Sağlık kontrolü için kaldırıldığı Yunus Emre Devlet Hastanesi’nde fare zehiri içtiğini anlatan Onur K., midesinin yıkanmasının ardından yoğun bakıma kaldırıldı.

Onur K.’nin cinayetten arandığını bilmediğini söyleyen büfe çalışanı Berkay Çetinkaya, şunları söyledi:

“Geldi ve şekerinin düşük olduğunu söyledi. Çikolata önerdim. Sonra gözleri kararmaya ve etrafa bakmaya başladı. Ben de bir tabure verdim. O sırada çikolata da vermiştim. Bayıldı, ben de ambulans çağırdım. Sınır saldırısı var sandım, yerde çırpınıyordu. Ambulans grupları geldi. Şekerinin düşük olduğunu söylediler. Baygınken ‘Tuğçem, Tuğçem’ diye konuşuyordu. Bilinci yerine gelince ambulans ekipleri kimliğini istedi. Kayıt yaptırmaları gerektiğini söyledi. Kimliğini vermedi ve dışarı çıktı. Polisi arayacağını ve kimliğini sorduğumuz için bizi ihbar edeceğini söyledi. Ve sonra gitti. Gergindi, etrafına bakındı. Yaklaşık 45 dakika sonra polisler geldi. Yakında bir cinayet olduğunu söylediler. Kamera görüntülerine baktılar. Kaydı izledikten sonra ‘Bu katil sizin müvekkiliniz’ dediler. O an çok şaşırdım. O an kendimi kötü hissettim. ne yapacağımı bilemedim İşaret parmağında tırnak izine benzer bir yara izi vardı. Çantayı ambulans gruplarına gösterdim. Baktıkları an fare zehri görmüşler. Evdeki fareler için kullanacağım dedik. ‘Evde fare vardı’ diye cevap verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu