Teknoloji

Toyota, Kaplama Gibi Çıkarılabilen Boya Geliştiriyor

Japon otomotiv şirketi Toyota, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nde keşfedilen yeni bir patent doğrultusunda yeni bir patent başlattı. çeşitli boyalar geliştirdi öğrendi. Geliştirilen bu boya türü, halihazırda sahip olduğumuz araç kaplamalarına çok benziyor.

Toyota birebir kaplamaya sahip olmak üzere kolayca çıkarılabilir ve araçla birlikte dahili olarak gelen bir boya çeşidi geliştirmek. Gelin detaylara birlikte göz atalım.

Toyota’nın bu yeni fikri ile boya hasarını onarmak daha kolay hale gelebilir

Bu patent belgesine göre, bir arabanın dış boya tabakası, çiziklerin olduğu yerde basitçe soyularak çıkarılabilir. yeni bir boya tabakası çıkacak . Bu, Toyota Tundra veya Land Cruiser gibi arazi araçları için özellikle yararlı olabilir.

Patent, ilk birkaç kat boya için mevcut uygulamayı takip eden bir boyama tekniğini detaylandırıyor: Önce bir astar uygulanıyor, ardından otomobilin ilk katı uygulanıyor. ana renginde bir boya tabakası uygulamak . Ancak bir sonraki boya katı mevcut son kat uygulamasından farklı olduğu için boyama işlemi bu noktadan sonra farklılık gösterir.

Vinil siding gibi, bu boya kaplaması, temel renk kaplamasını kolayca soyan esnek bir araca sahiptir. Profesyonel olarak uygulanan bir vinil kaplama gibi soyulabilir katman Kusursuz bir görünüm için aracın gövde panellerinin kenarlarını sarar.

Bu teknik aynı anda ilk renkli kaplamaya uygulanır. şeffaf bir ceket Her biri kendi şeffaf kaplamasına sahip olabilen soyulabilir renkli bir boya katmanının (veya birden çok katmanın) uygulanmasına izin verir. Bu sistem hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu