İş

TEI ile BOTAŞ Arasında İş Birliği Sözleşmesi İmzalandı

TUSAŞ Motorlu Sanayi AŞ (TEI) ile Boru Hatları ve Petrol Taşımacılık AŞ (BOTAŞ) arasında işbirliği anlaşması imzalandı.

TEI’den yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin havacılık motorlarında lider firması TEI ve BOTAŞ iş birliğini artırmaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, Milli Savunma Bakanlığı idare ve sorumluluğunda İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda (IDEF) TEI ile BOTAŞ arasında mutabakat zaptı imzalandı. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı ve TÜYAP Tüm Fuarcılık İmal AŞ tarafından organize edilmektedir.

İmzalanan sözleşme kapsamında TEI, BOTAŞ’ın Tuz Gölü Depolama Tesisleri’nde halihazırda 5’i takipte olan ve 5’i yakın gelecekte devreye girecek olan 10 adet türbin ve doğal gaz kompresör sisteminin bakım ve onarımını sağlayacak. .

TEI Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit, BOTAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Talha Pamukçu, TEI İş Geliştirme ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Kain, BOTAŞ Daire Başkanı Dilaver Öztürk ve şirket yöneticileri katıldı.

Törende uçak motorları ile doğalgaz kompresörleri arasındaki benzerliklere dikkat çeken Akşit, “Amacımız havacılık uzmanlığımızı BOTAŞ’ın hizmetine sunarak bu hizmetleri yerli ve milli olarak Türkiye’ye ulaştırmak” dedi. terimini kullandı.

Pamukçu, TEI ile geçen yıl gerçekleştirdikleri başarılı iş birliğinden duydukları memnuniyetin bir göstergesi olarak artık daha büyük bir programa, daha büyük bir anlaşmaya imza attıklarını ve uzun vadeli bir bakım anlaşmasıyla iş birliklerini artırdıklarını da kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu