Haber

Rus nükleer silahları Belarus’ta depolanacak

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Beyaz Rusya’nın başkenti Minsk’te Beyaz Rusya Savunma Bakanı Viktor Hrenin ile bir araya geldi. Bakanlar, Rus nükleer silahlarının Belarus topraklarındaki özel bir depolama tesisinde depolanmasını öngören protokolü imzaladılar.

Beyaz Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Belarus Savunma Bakanı Viktor Hrenin ve Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Minsk’te ikili görüşme gerçekleştirdi. Ordu başkanları, askeri-politik durum ile askeri-teknik işbirliği konularını görüştü. Rusya”, Belarus Cumhuriyeti’nin stratejik olmayan nükleer silahlarının Belarus Cumhuriyeti topraklarındaki özel bir depolama tesisinde depolanmasına ilişkin prosedürü tanımlayan belgeleri imzaladı.

“BATI, RUSYA VE BELARUS ÜZERİNDE BASKI UYGULUYOR”

Belarus Savunma Bakanı Hrenin görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada, Batı’nın Rusya ve Beyaz Rusya’ya “benzeri görülmemiş bir baskı” uyguladığını belirterek, “Batı, hem Belarus Cumhuriyeti’ne hem de Rusya Federasyonu’na her alanda benzeri görülmemiş bir baskı uyguluyor” dedi. Ülkelerimizin ulusal güvenliğini sağlamanın bu koşullar altında Belarus Cumhuriyeti, doktrin belgelerimizdeki yükümlülükleri güçlendirmek ve ikili etkileşimi derinleştirmek yoluyla Rusya Federasyonu ile askeri alanda stratejik ittifak ilişkilerinin daha da geliştirilmesiyle ilgilendiğini belirtti. söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu