Haber

Müfettiş Yeni Sözleşme Yangını Sonrası İBB’ye Gidiyor

Yeni Akit’in binasında çıkan yangının İBB itfaiyesi tarafından kasıtlı olarak söndürülmediği iddiasının ardından müfettişler yola çıktı. Yangın sonrası iktidara yakın olan Yeni Akit, yaptığı haberle İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hedef aldı.

Akit Medya Grubu’nun bulunduğu Küçükçekmece’deki 3 bloklu iş merkezinin alt katındaki halı fabrikasında 27 Nisan’da çıkan yangın, 60 saat sonra söndürüldü.

İstanbul İtfaiyesi’nin 101 araç ve 296 personelle müdahale ettiği yangında can kaybı yaşanmadı.

Yangının ardından Yeni Akit gazetesi, yangına kasıtlı bir müdahale olmadığını savunarak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu yangına seyirci kalmakla suçladı.

Haberin ardından İçişleri Bakanlığı, olayı incelemesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) mülkiye müfettişi gönderdi.

Söz konusu iddialara yanıt veren İBB Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı, Yeni Akit’in “Ne ekrem! Camları mı suluyorsun yoksa ateşi mi söndürüyorsun?” Akit’in kiracısı başlıklı haberini aktararak, binadaki halı atölyesinin ruhsatsız ve mühürlü olduğunu vurguladı.

Yazıcı aşağıdaki terimleri kullandı:

Söndürdüğümüz yangının hesabını veriyoruz; Ruhsatsız ve mühürlü kiracının çalışmasına olumsuz yangın raporu ile göz yumduğunuza cevap verebilir misiniz? Ülkenin en seçkin itfaiye teşkilatının özverili personelini, ateşle tek tecrübesi ‘seyretmek’ olan ve tevazudan yoksun olduğunu gördüğüm kendini beğenmiş insanlara yedirmeyeceğim.

İşte o gönderi ⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu