Haber

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç basın toplantısı düzenledi.

CHP Küme Başkan Yardımcısı Engin Özkoç, CHP Grup Başkanvekillerinin, AK Parti’nin başörtüsüne ilişkin anayasa değişikliği teklifine ilişkin randevu talebini değerlendireceklerini ve kararı kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

Özkoç, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sakarya’daki Tank Palet Fabrikası ile ilgili iddialarıyla ilgili açtığı davanın temyiz aşamasında olduğunu bildirdi.

Özkoç, yerel mahkemede dava süreci devam ederken davacıya 50 bin lira tazminat ödenmesi gerektiğini belirtti. dedi.

Özkoç, Erdoğan’ın “Altay” tankının orduya teslim töreninin 2023 başında yapılacağını söylediğini ancak bunun yapılmadığını belirtti. Erdoğan’ın tankın seri üretimine 2025’te başlanacağını da açıkladığını kaydeden Özkoç, daha önce Fırtına Obüslerinin Tank Palet Fabrikasında üretilemeyeceğini söyleyen Erdoğan’ın hala üretildiğini söyleyerek “kendini yalanladığını” savundu. bugün üretildi.

Tank Palet Fabrikasının acil tank ihtiyacı için verildiğini ancak 4 yıldır tank üretiminin yapılmadığını anlatan Özkoç, “Tank Palet Fabrikası halen BMC’nin elinde. Tank Palet Fabrikasını tekrar ordumuza kazandırmak istiyoruz. Ya 6 ay içinde yaparsın, ya 6 ay sonra millet, Millet İttifakı’nı iktidara getirir, sonra bunu hem hukuktan isteriz hem de gereğini yaparız.” dedi.

AK Parti’nin başörtüsüyle ilgili anayasa değişikliği teklifinde atama talebi olup olmadığı sorusuna Özkoç, “Randevu talebi var. Ancak diğer muhalefet partilerine de atama talebini yaptılar. CHP’nin Küme Başkan Yardımcıları” Randevu talebini yarın sabah değerlendirecek ve ardından karar vereceklerdir.Kamuoyu ile paylaşılacaktır.” o cevapladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu