Haber

Bodrum’da yapı denetimleri devam ediyor

MUĞLA (İGFA) –Turizm faaliyetlerinin yoğun olduğu Ege Bölgesi’nde 15. yüzyılın ortalarında uygulamaya konulan “ağır iş makineleriyle yapılan inşaat işlerinin yapılmamasına” yönelik yasaklar kapsamında çalışmalarını sürdüren Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Mayıs-15 Ekim Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 10.03.2015 tarih ve 03 sayılı genelgesi ile denetim ve işlemlerine devam etmektedir.

Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Yatırım ve İşletmeler Şube Müdürlüğü’nün 4 Mayıs 2023 tarih ve 3746574 sayılı yazısına göre Bodrum’da yapılan inşaatların gürültü, hoş olmayan görüntü, çevre kirliliği gibi olumsuz etkileri bulunmaktadır. alınması gereken tedbirler”. Bu doğrultuda çalışmalarına hemen başlayan gruplar, tespitler sonucunda usulsüz iş yapan ve yapı sirkülerine uymayan 293 firma hakkında işlem yaparken, Kabahatler Kanunu’na göre cezai işlem uyguladı.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, rutin kontrollerinin yanı sıra vatandaşlardan gelen şikayetleri de değerlendirirken, yasağı ihlal eden, kurallara uymayan, işlerine karışmayan firmaların inşaatlarını da mühürlemeye devam edecek.

CEZALAR SAVUNMA DEĞİLDİR

Verilen cezaların caydırıcı olması için artırılması gerektiğini her fırsatta dile getiren Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, ekiplerin yaptıkları kontrollerin ardından yaptıkları mühürleme işlemlerine rağmen bazı firmaların ısrarla kaba uygulamalarını sürdürmeye çalıştıklarını belirtti. inşaat faaliyetleri ve belediye gruplarının kendi yetkileri dahilinde sıkı bir kontrol yapmaları.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu