Haber

Bilecik’te 2. Bilim Şenliği coşkuyla başladı

BİLECİK (İGFA) – Bilecik Pir Edebali Üniversitesi tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen “Bilecik Bilim Şenliği”nin ilk günü tamamlandı. Açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir’in “2. Bilecik Valisi Sayın Şefik Aygöl, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan, Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Yusuf Kıraç, Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı, il ve ilçe” yaptı. Protokol kapsamında Bilecik Bilim Şenliği’ne Bilecik sanayisinden firma yetkilileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Merkez Yerleşkede protokol konuşmaları ve sponsor firmalara plaket takdimi ile başlayan program; Açılış kurdelesi kesilerek stantlar gezildi.

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Yüksek Teknolojili Seramik Sektörünün Geleceği” konulu panelin ardından katılımcılar, TÜBİTAK gökyüzü gözlem etkinliği, jandarma genel komuta gösterileri, AFAD deprem simülasyon tırı, etnosport, gezi etkinlikleriyle bölgede vakit geçirdi. sinema ve gezici kütüphane faaliyetleri. Türk Hava Kurumu’nun gün boyu devam eden Paramotor (Motorlu Yamaç Paraşütü) ve Sıcak Hava Balonu gösterileri de katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi.

Öğrencilerimizin ve ilimizde yaşayan vatandaşlarımızın yoğun ilgiyle takip ettiği festivalimizin ilk günü havai fişek ve lazer gösterisinin ardından sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu