Haber

Bakan Soylu: AYM’nin yapamadığını Diyarbakır anneleri yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP’nin Diyarbakır annelerinin iradesiyle seçime giremeyeceğini belirterek, “Anayasa Mahkemesi’nin yapamadığı şey, artık zaruretten yapmalarına gerek kalmaması, seçime gidilmesiydi. Diyarbakır anneleri kepenkleri indirdiler, seçime girmeye yürekleri bile olmadı.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon Dernekler Federasyonu’nun sahur programına katıldı. Programa Türkiye’nin yerli otomobili TOGG ile gelen Soylu, geç kalanların ilgisi ile karşılaştı. Sahur programında bir konuşma yapan Soylu, “Diyarbakır annelerinin vasiyetiyle HDP kapandı. Şimdi isimlerini değiştirdiler, bire bir oldular. Lamba onların listesinin yazarı, lamba. ismini belirler lamba programını belirler.Birebir farkları yok ama o isimle o seçime giremediler.Öbür hikaye kapandı kapanacak.. Olmaz. İlk defa kapanıyor. Tekrar kapanıyor” diye yeniden kendi adına yenisini kurar ve yoluna devam eder. O kullanıyor. Yani demokrasiyi istismar ediyorlar. Türkiye’de demokrasiyi en iyi kullanan da bu zihniyetin uzantısı olan siyasi partidir, yani PKK’dır.”

“DEPREM BÖLGESİNDE HER GÜN 2 MİLYON KİŞİYE İFTAR VERİLİYOR”

Deprem bölgesinde çalışmaların devam ettiğine değinen Soylu, “Burada 740 bin çadırda 3 milyon kişi yaşıyor. Burada 20 bin tuvalet, 10 bin duş, 5 bin 500 çamaşır makinesi, 3 bin 500 kurutma makinesi var.. Recep Akdağ, eski sağlık bakanımız ve Kahramanmaraş” Tuvaletlerden bahsediyoruz. Tuvaletleri temizlemeye kim istekli olacak. Bir yandan hizmet veriyoruz, diğer yandan denetlememiz gerekiyor. Recep Akdağ, “Ben bu işe adayım” dedi. Tanrı seni korusun. Gıda denetimleri her gün yapılmaktadır. Gaziosmanpaşa Belediyesi dahil 2 milyon kişi “Halka iftar veriliyor. Hepsi uyumlaştırılıyor. 81 il valimiz bayramın birinci ve ikinci günü oradaki tüm çadır kentleri, köyleri, mahalleleri ziyaret ederek bayramı kutlayacak. Birlikte bir duyguyu sonuna kadar yaşamak istiyorum” dedi. “Çin’den çadır fiyatına 65 bin katlanır konteyner aldık” Çin’den yeni konteyner alındığını söyleyen Soylu, “Şimdi köylere konteyner vermeye başladık, İskenderun limanına indiler. 65 bin katlanabilir konteyner aldık. Çin’den.Fiyatını söyleyeyim fiyat çadır fiyatıdır.Çadır şu an 22 bin lira.Tabi bizim konteynerlerimiz kadar olmasa da Çin’den tuvalet banyo yaptırdık onlar da geliyor. Hemen gemide. Köylere vereceğiz. Halk her şeyi görüyor. Kararı millet veriyor. Biz anlatmakla yükümlüyüz. Fırsat bulsak da çalışmak zorundayız” dedi.

haber-ahirli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu